Gb
Previous
Balaton MTBO 2017
2017. április 2. (V) , Vajda Péter
Már túl is vagyunk az első kupahétvégén, és egyben az első OB-n is az idei évre. Szombaton, április 1-én, nem áprilisi tréfaként a Balaton MTBO középtávú futamaira, míg vasárnap a Pontbegyűjtő Országos Bajnokságra került sor Csopak - Nosztori térségében. Aki szereti a Balaton - felvidéket annak igazi csemege, paradicsomi hétvége volt ez. Hét ágra sütő nap, porszáraz tökéletes talaj, remek térkép, és remek versenyek mindegyik kategóriában. 17757361_1657282477621028_3547626102317045575_n A szombati derbyn mintegy bemelegítésként csaphattunk a láncba. Rendkívül gyors, viszonylag sík pályák, hosszabb rövidebb átmenetek követték egymást. Helyenként öröm volt, hogy koratavasz van, mert nyár végére némelyik út biztosan járhatatlanná vált volna. Irtózatosan gyors terep és pályák voltak, szinte minden kategóriában, a győzelemhez 20-as tempó feletti átlagot kellett tekerni. Ráadásul a rendezőség a verseny mellett még egy népszerűsítő edzőtábort is bevállalt, amelynek része volt egy ügyességi pálya a versenyközpont területén, ahol egész délután megállás nélkül próbálkoztak a kisebbek-nagyobbak a különböző akadályokkal. Egyszóval egy remek versenynapon estünk túl, amit este még egy közös szalonnasütögetéses piknik is lezárt. Az elit kategóriák győztesei nem a magyar mezőnyből kerültek ki, lévén a francia – szlovák Garde házaspár jött és nyert. Nyilván ez nem nagy meglepetés, hiszen a gall válogatottságot nem osztogatják ingyen. A férfi utánpótlás kategóriákban ZTC-s sikerek születtek, amelyeket Molnár Botond (M14) és Fekete Sámuel (M15-17) jegyzett. A fiú junioroknál talán a korszak legnagyobb reménysége, Tobias Micko (Austrian Junior Team) hozta el a győzelmet. Az M21B-ben megkezdődött a beígért élet-halál harc, amiből most Puffy jött ki győztesen, míg férfi 40-ben Marosffy Dani húzta be az első 100-ast. Férfi 50-ben a frissen „felöregedő” Paul, míg férfi 60-ban a visszatérő Plájer Lajos tette oda magát a dobogó legfelsőbb fokára. A junior lányoknál Tamás Bianka jött, és győzött, míg 21B-ben a toronymagas esélyes, Horváth Adri hozta el a sikert. Női 40-ben megkezdte a menetelését Marosffy Orsi, míg női 50-ben az osztrák Gaby Finder hozta el az aranyat. Eredmények: http://www.astrois.hu/mtbo/2017/MOB2017P-RESULT1.html Részidő: http://www.astrois.hu/mtbo/2017/MOB2017P-SPLITS1.html   Vasárnap már a Pontbegyűjtő OB vette kezdetét. A mezőny két hullámban rajtolt. A verseny előtti eligazítást elnyomta a média minden technikát felvonultató eszközparkja, ebből is legfőképpen a drón, ami mintha szándékosan Mets Miki főszervező fejénél akart volna zúgni! 17629910_1266921763355109_3542543592643712744_n Mindkét tömegrajt után óriási tempó vette kezdetét, lévén az első pont minden pályában kötelező volt, így a mezőnyökre minimum 4 km eszeveszett száguldás, menet közbeni tervezés várt az egyes pontig, ahol aztán megkezdődhetett a haddelhadd. A hosszabb pályák a 20 000-es majd A3-as térkép összes sarkát megnézték. A terep mára azért dimbesebb-dombosabbá vált, sőt, a rajta díszelgő Recsek-hegyet is voltak, akik megmászták, a Kelén-hegyre meg szinte az összes pálya felment. A mai napot is az óriási tempó, a gyors tájékozódás, de legfőképpen a tömegrajt miatt egymás zrikálása, és üldözése jellemezte. Ez olyan mértékben volt sikeres, hogy a fiú elitnél gyakorlatilag az első három 6mp-en belül ért a célba. Még jó, hogy mind hármójuk kezén air+ volt, így egyikük sem róhatta fel a régi technikának a vereséget, hanem férfias küzdelemben győzhették le a srácok egymást. 17523650_1657303837618892_3050475347845993152_n Elitben a dobogókat ismét a Garde házaspár hozta el. Férfi elitben az országos bajnok Bedő Csabi lett, 4mp-vel utasítva maga mögé Rózsa Lászlót, akit a befutóban még az ág is húzott, mert a cipője kicsatolt, és még Csabinak is „sikerült” lezárnia előtte a szöget. Harmadiknak 6mp hátránnyal Holluby Andris csapott a célba. A lányoknál már nem volt ilyen szoros a bajnoki címért a küzdelem. Roni a végén 2 percet adott Tamás Biankának, akivel a pályán folyamatosan kerülgették, üldözték egymást, harmadiknak, teljes nyugalommal, Benke Noémi futott be. Férfi 14-ben Molnár Botond zsebelte be a bajnoki aranyat, és ezzel a hétvégén 200 ponttal lett gazdagabb a magyar kupában. Férfi 15-17-ben a Hangya Szabadidősport ifjú versenyzője, Parádi Gergely hozta el az aranyat. Férfi 18-20-ban Tobias Mico egyedül maradva hozta a kategóriát, míg M21B-ben a pályán késhegyre menő csatában hozta el Puffy a győzelmet. M40-ben Marosffy Danitól ma igen messze voltak a többiek, és könnyedén húzta be az újabb master OB címét. M50-ben Jankó Tamás állította helyre a rendet. M60-ban Dravetz Walter húzta be a versenyt, de az OB cím Vekker markába került, aki nüánszokkal múlta felül Csontit. A lányoknál juniorban a Hnilica testvérek hozták el közösen az első helyet, míg 21B-ben Adrienn ismét sima győzelmet aratott. Női 40-ben Marosffy Orsi folytatta a pontgyűjtést, míg női 50-ben Koczka Gabi hozta el a győzelmet. Eredmények: http://www.astrois.hu/mtbo/2017/MOB2017P-RESULT2.html Részidők: http://www.astrois.hu/mtbo/2017/MOB2017P-SPLITS2.html 17426287_10206864441488736_3610768105698130424_n Remek kis hétvége van mögöttünk. A folytatás szinte már a spájzban, hiszen jövő héten Slovenj Gradec, a gyökérvilág hazája. A következő magyar verseny pedig a hónap végén a Pannon MTBO!   Képek: Era, Kornél, Csabi